Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Iskolánkban először tartottunk „zöld hetet” október 14. és 18. között, amelynek során különböző játékos, illetve tanulságos feladatokat kaptak a diákok a szelektív szemétgyűjtés és a megújuló energiahasználat témakörében. Így például a szemétből készült szobrok készítése, amely kreativitást igényelt, és ráébresztette a diákokat arra, hogy a szemetet újra lehet hasznosítani.

Emellett a szemétszedés is központi szerepet kapott a héten, a legszemfülesebb szemétszedő jutalmat kapott a program végén. Ezzel pedig a tanárok és a diákok egy része is példát mutatott a többieknek, amellyel arra ösztönözték társaikat, hogy tegyenek a környezetükért.

Az alsós évfolyamokon Kuka Berci látogatása okozott meglepetést, valamint ügyességi versenyek és filmvetítések színesítették a hetet.

Az iskolánk a szemétszedés és a hulladék szelektíven gyűjtésének fontosságát is át szerette volna adni a diákoknak, ezért hulladéktesztet is írtunk, valamint rajzpályázaton vettünk részt. Felsőben plakát- és ppt-készítő verseny is indult a témában, a 7. osztályosok pedig egy szeméttelep látogatáson vettek részt. Eközben két napon keresztül papírt is gyűjtöttünk.

A Zöld hét lezárásaként a legjobbakat természetesen megjutalmazták különféle értékes – a programhoz kapcsolódó – ajándékokkal, a műanyag kis szemeteskukákat pedig azért kapták, hogy soha ne feledjék el az itt szerzett tudást.

 

Győr, 2019. november 4.

Készítette: íRóka csapata

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo