Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

 

„Indulj el, ahogy vagy. Használd, amid van. Tedd, amit tudsz”

 

Az évzárón már felfigyeltünk rád, amikor a sportteljesítményeid miatt kaptál elismerést az iskolától. Bemutatkoznál kérlek?

Mitring Olivér Gábornak hívnak, 2004. november 17.-én születtem és egy kis kitérő után, most a Győri Váci Mihály Általános Iskolában tanulok. Négyen vagyunk testvérek és én vagyok a legfiatalabb. A Graboplast Győri Vízisport Egyesületben kajakozom. Sportos család a miénk. Az apukám háromszoros Olimpikon. Evezett. A nővérem Dorka magyar bajnok evezős, a másik nővérem Rebeka kézilabdázott. A bátyám Péter bokszol, anyukám futó volt.

Te hogyan választottad a kajakot?

Nem a kajakkal kezdtem a sportolást. Mindig látták rajtam, hogy örökmozgó vagyok. Óvodás voltam, amikor a szüleim jiu-jitsu-ra vittek a bátyámmal együtt. Már akkor is a felnőttek között edzettem. Hamar jöttek az öv vizsgáim. Bokszolni is jártam, ahol a magyar bajnokok mindig arra panaszkodtak az edzés végén, hogy nem tudnak engem elfárasztani. Azután kézilabdáztam az ötödik osztály végéig és csak utána jött a kajak. Persze fociztam, ha éppen azt kellett, vagy futóversenyre mentem, de a sárkányhajóba is szívesen beszálltam. Tavaly nyáron kajak táborba írattak a szüleim. A tábor vezetője kérte, hogy szeptembertől járjak edzésre hozzájuk. Pontosan egy éve, ültem először kajakba, de már ezen a nyáron magyar bajnok lettem.

Mennyit edzel?

Heti hat edzésem van. Iskola után buszra ülök, és késő estig lapátolom a vizet, futok, vagy erőnléti edzéseim vannak. A hétvégén versenyek voltak, szóval minden napom erről szól. Imádom csinálni. Egészen kicsi korom óta sportolok valamit. Minden sportot kipróbálhattam, szüleim semmit nem erőltettek, de kikötésük az volt, hogy amit választok azt egy évig csinálnom kell. A kajakozást nem szeretném abbahagyni. Terveim vannak. Azért teszek meg mindent, hogy egyszer kijussak az Olimpiára és ha már ott vagyok Nem szeretném elkiabálni.

Milyen eredményeid vannak?

Sokfajta sportból sokféle. Nem vagyok más, mint a többi társam, csak annyiban, hogy nekem a sporthoz van adottságom és persze meg is teszek mindent azért, hogy ne csak adottságom legyen, de eredményeim is. Mindenki bíztat, támogat és ezt köszönöm is nekik.

Láttam az érmeidet, felsorolni is sok lenne, de gondolom, hogy a magyar bajnoki címre vagy a legbüszkébb?

Igen, de minden versenyen úgy indulok, legyen az futás, foci vagy kajak, hogy meg akarom nyerni. A fejemben nem látom veszíteni magam. Persze olyan nincs, aki mindig megnyer mindent, de ilyenkor, amikor látja rajtam a csalódást apukám, akkor mindig azt mondja, hogy nem az a szégyen, ha elesel, hanem az, ha nem tudsz felállni.

Mi, vácisok nagyon büszkék vagyunk Rád! Reméljük, hogy az álmod valóra válik és közben sok sikerről beszélgethetünk még. Addig is drukkolunk neked!

Remélem úgy lesz, és köszönöm szépen.

 

Sík Zsuzsa
tanítónő

 

mitring oliver

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo