EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Kedves Leendő Elsős Szülők!

Köszöntjük Önöket abból az alkalomból, hogy óvodás gyermekük hamarosan iskolás lesz!

A 2020/2021-es tanítási évre történő iskolai beiratkozások szervezését – figyelemmel az országos járványügyi helyzetre – az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III. 25.) határozata a 2020/2021. nevelési, illetve tanévre történő óvodai, valamint általános iskolai beiratkozásról rendkívüli módon szabályozza.

A fent említett határozat célja, hogy a járványhelyzet várható alakulására tekintettel az általános iskolai beiratkozások minél előbb és minél kevesebb személyes kontaktussal valósulhassanak meg. Emellett ugyanakkor biztosítani kell a szülők szabad intézményválasztását is.

A beiratkozás során az alábbi eljárásrend érvényes.

A szülők, gondviselők a beiratkozó gyermek körzeti iskoláját megtalálják az alábbi keresőben: A Győri Váci Mihály Általános Iskola felvételi körzete

1. Ha a szülőknek nincs ettől eltérő szándéka, a kötelező felvételt biztosító körzetes iskola a gyermeket hivatalból felveszi.
    Az iskolával való kapcsolatfelvételre a telefonos, elektronikus megkeresést javasoljuk, az ADATEGYEZTETÉS az elektronikus KRÉTA-rendszeren keresztül történik 2020. május 21-éig.
    A KRÉTA-rendszer működéséről itt kaphatnak tájékoztatást. Ha az elektronikus adategyeztetésre semmiképp sem nyílik lehetőség, a rendkívüli helyzetben a 2020/2021-es tanév kezdetekor a megfelelő dokumentumok bemutatására személyesen is sor kerülhet a körzetes iskolában.
  2. Ha kötelező felvételt biztosító, körzettel rendelkező általános iskola a felvételi kötelezettsége teljesítése után TOVÁBBI FELVÉTELI KÉRELMEKET is teljesíteni tud, a jelentkezők szülei április 28 és május 15. között az intézmény elektronikus KRÉTA-felületén adhatják le ilyen irányú kérelmeiket. A kötelező felvételt biztosító általános iskola a KÖRZETÉBE NEM TARTOZÓ gyermekek felvételére vonatkozóan 2020. május 21-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét.

Javasoljuk, hogy addig is:

• Látogassa meg honlapunkat (http://vaciiskola.hu) és tanulmányozza többek között pl. a Leendő elsősöknek menüpontot.
  • Érdeklődjön az intézményről ismerősöktől, akiknek gyermeke idejár/t.
  • Kövesse facebook oldalunkat.
  • Kérdezzen, gyűjtsön minél több információt, hogy döntése megalapozott, tudatos legyen.

A találkozásig is vigyázzunk egymásra:
Iskolavezetőség

dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo