Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

hatartalanul logo

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

nbt logo nagy

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Kedves Elsősök!

A fogadalom tétel után, a Vácis jelvény feltűzésével - befogadott benneteket iskolánk, és a mai napon Győri Váci Mihály Általános Iskola tanulói lettetek. Mától igazi vácis diákok vagytok, nektek is szól az iskolacsengő. Biztos vagyok abban, hogy nagyon vártátok már ezt a napot. Mi is nagyon vártunk már benneteket és igen örülünk nektek! Köszöntöm a tanító néniteket is, Dia nénit, Kriszti nénit és a napközis tanító néniket Szandra és Detti néniket! Ők fognak majd elindítani a számok és a betűk birodalmába. Kérlek benneteket, mindig nagyon figyeljetek arra, amit Ők mondanak! Szerezzetek sok piros pontot, hogy apukátok és anyukátok veletek együtt örüljenek!

 

Kedves elsős Szülők!

Köszönjük, hogy ránk bízták legnagyobb kincsüket, a gyermeküket!

Tudom, az iskolakezdés megváltoztatja/átrendezi a családok életét, különösen ott, ahol először megy a „a család szeme fénye” iskolába. A korai kelés, a leckék kikérdezése…
Arra kérem Önöket: hogy bízzanak gyermekeikben, és bíztassák őket, hogy – Menni fog!
És kérem, hogy bízzanak kollégáim szakmai tudásában is! Tanítóink mindent meg fognak tenni azért, hogy a rájuk bízott gyermekeik - ügyes, okos és intelligens fiatalokká váljanak.
Azt kérem Önöktől, hogy tartsák szorosan a kapcsolatot velük és az iskolánkkal. Merjenek kérdezni és bátran kérjék segítségünket, mi is így fogunk tenni.

 

Kedves Diákjaink, kedves Szülők, Nagyszülők és Rokonok!

Hosszú, forró nyár után jó újra együtt lenni!

Legelőször új kollégáinkat szeretném bemutatni. Ők is - mint a régiek - kiváló szakmai tudással, hatalmas lelkesedéssel, türelemmel és gyermekszeretettel rendelkeznek.

 • Bognár Petra
 • Egerszegi-Csendes Bernadettet (Detti)
 • Kropfné Knipp Mária (2. a, 7-8. évf. etika)
 • Baranyai Anita (rajz)
 • Takács Istvánné Ágica (ének, szolfézs)
 • Kővári Tamás (5. évf. matematika)
 • Németh Tamásné Edit (8. évf.matematika)
 • dr. Miletics Dániel (7. évf. fizika)

 

Most szeretném összefoglalni Önöknek, hogy most, 2019-ban milyen is a mi iskolánk. 

 • A Pannonhalmi Főapátság a szentiváni lakosok kérésére - Molnár Vid Bertalan kanonok adományával - 1889-ben építette a szentiváni templom mellé településünk első iskoláját és ekkor kezdték meg az oktatást, nevelést az ideérkező szerzetesnővérek, tanárok. Ez a szellemi örökség, ez a kapocs és értékközvetítés határozza meg ma is a Váci iskolában folyó oktatást, nevelést.
  Az idén 130 éves fennállását ünneplő iskolánkat az innovatív szemlélet, a folyamatos szakmai fejlődés és a dinamikus növekedés jellemzi. 7 évvel ezelőtt 299 tanulóval és 14 osztállyal, idén már 383 tanulóval és 16 osztállyal kezdjük a tanévet.
 • Minősített Referencia Intézmény lettünk, és második alkalommal érdemeltük ki az Akkreditált Kiváló Tehetségpont elismerő címet.
 • Alsó tagozaton folytattuk a kötelező sakk-logika, furulya és a néptánc tanítását.
 • Felső tagozaton társastáncot tanulnak diákjaink kötelező jelleggel és a tanévet bemutatóval, koszorúcskával zárják.
 • A 2017-2018-as tanévben elindítottuk a pozitív gondolkodásra nevelő, Boldog iskola programot és az iskolai bántalmazást megelőzése céljából a Békés iskola programot. A program keretében „Békés lépcsőt” alakítottunk ki, azaz békés szemléletet tanító feliratokkal láttuk el lépcsőinket.
 • 2018-19-es tanévben elindítottuk a Biztonságos iskola programot, és a „felsősök a kicsikért” Animátor programot is.
 • Második alkalommal zárták kisérettségivel a tanévet nyolcadikosaink.
 • Határtalanul pályázat nyerteseként, Horvátországba és Szlovéniába kirándulhattak hetedikeseink. Negyedikeseink hagyományosan Erdei iskolába mentek.
 • Az iskolánkban működő TIE csoport kidolgozta és 4. éve működteti a Teljeskörű Iskolai Egészségfejlesztési programunkat
 • Az idei tanévben 2 interaktív táblával/panellel is gyarapodtunk! Jutalmul kapta iskolánk a győri tankerületi igazgatóságától. Idézem: „Tankerületünk ily módon is szeretné köszönetét kifejezni az iskola pedagógusainak, az iskolában folyó színvonalas szakmai munka eredményességéért, a nevelés területén végzett munkájáért.”
 • Mindeközben rengeteg pályázatot írtunk iskolánk gyarapítása érdekében.
 • A Kantharosz pályázat keretében közel 350.000 forintot nyertünk az itt látható aszfalt játszótér kialakítására. Köszönöm a szülőknek, Varga Szilárd és Szabó Péter festőknek és a szülőknek a felajánlott segítséget!
 • Szülői segítséggel tantermeinkre folyamatosan redőnyök kerülnek: ezúton is szeretném megköszönni a Bernáth redőny Kft-nek az önzetlen felajánlást!
 • A Liszt Ferenc Zeneiskola továbbra is a zenei képzés lehetőségét nyújtotta tanulóinknak délutánonként: zongora, hegedű, trombita, kürt, fuvola, szolfézs terén.
 • Emellett számtalan sport, alkotói és művészeti szakkör várta az érdeklődőket, erről a tanév második hetében majd az osztályfőnökök adnak tájékoztatást.
 • Sikeres nyári sport, kiskutató, színjátszó és napközis tábort szerveztek kollégáim.
 • És a múlt héten érkezett a jó hír, az illetékes Győri Pedagógiai Oktatási Központ értékelése a 2018/2019. tanévre vonatkozóan: „Az iskola szerepel az Oktatási Hivatal OKM eredményeik alapján a jó hátránykiegyenlítő hatással, illetve az átlagosnál nagyobb mértékben fejlesztő intézmények listájában.” Ez úton is gratulálok kollégáimnak a kiváló eredményhez!
 • Iskolánkat kiválóan működő Esélyt a Szentiváni Ifjúságért egyesülete is segíti. Köszönjük, hogy rajtuk keresztül bennünket is támogatnak!

 

E tanév terveiről szólnék röviden. 

 • A KEHOP-5.4.1 pályázat keretében több, mint 5 millió forintot nyert iskolánk Szemléletformálási programok megvalósítására, energiatudatos magatartás kialakítására. Ez egész tanévet átölelő feladatot ad mindannyiunk számára.
 • Ebben a tanévben, a Határtalanul pályázat nyerteseként, a 7. osztályosaink Erdélybe kirándulhatnak majd osztályfőnökeikkel.
 • Alsó tagozaton a Győrszentiváni SE támogatásával továbbra is indulnak a foci osztályaink.
 • Tudjuk, hogy szülői igény van az idegen nyelv eredményes oktatására is. Ennek érdekben, idén is + 1-1 órát biztosítunk minden felső tagozatos évfolyamon az érdeklődő tanulók számára mindkét idegen nyelvből. (heti 3 helyett, heti 4 órát)
 • Folytatjuk a Békés Iskolák programot. Ennek keretében az Animátor programot. És most először indítjuk a Belső csend programot, mely megtanítja tanulóinknak az elmélyült koncentrálás képességét – kollégáink felkészítése már megtörtént.
 • Dányi-Hegyi Diána kolléganőnk vezetésével folytatjuk a Biztonságos Iskola programot, mely tanulóinkat a vészhelyzetekben való tudatos cselekvésre készíti fel.
 • Mivel az érzelmi intelligencia fejlesztését továbbra is fontosnak tartjuk, ezért idén már az 1-2. és az 5-6. évfolyamok mellett 3. és 7. évfolyamokon is indítjuk a programot. Idén az Örökös Boldog Iskola cím elnyerésére pályázunk.
 • Hárs Anett kolléganőm azon dolgozik, hogy adományokból kültéri kondipark kerüljön iskolánkba, ezzel is támogatva a testnevelésórákat.
 • Ennek az évnek feladat kell, hogy legyen a kerékpártárolónk lefedése is az Esélyt a Szentiváni Ifjúságért egyesület támogatásával. A tetőszerkezet megépítésében kérem majd szíves segítségüket, szakmai útmutatásukat.
 • Ebben a tanévben is tervezzük, hogy lesz papír-, kupak- és elemgyűjtés. Egészséghét, Családinap, Budapesti- és Bécsi nagykirándulás. Helloween-party, Márton napi szülők-nevelők bálja, Családi nap. Adventi és karácsonyi fellépések, Palacsinta- és Mackónap - hogy csak párat említsek.

Ahogy idáig, idén is várjuk az egész iskola közösségét rendezvényeinkre.

Kedves nyolcadikos diákjaink!

Most ti lettetek iskolánk legnagyobb és legidősebb diákjai. Életetek egy igen fontos szakaszát zárjátok ebben a tanévben. Jövő ilyenkor már valamelyik középfokú oktatási intézmény tanévnyitó ünnepélyén álltok.
Nagyon mozgalmas, izgalmas és dolgos tanév vár Rátok: ki kell választanotok azt az iskolát, ahol tovább szeretnétek tanulni. És sikerrel fel kell készülnötök a felvételire. Kívánom, hogy ezeknek tudatában, egyre növekvő felelősségtudattal végezzétek munkátokat.

Mi ehhez minden segítséget meg fogunk adni, ti is adjatok bele mindent!

Kedves vácis diákok!

Remélem, a nyáron kipihentétek magatokat, és a hosszú szünet után készen álltok az új feladatokra. Legelőször arra kérlek Benneteket:

Mutassatok jó példát és segítsetek mindenben az itt álló első osztályosoknak, akik felnéznek rátok. Vigyázzatok rájuk, vigasztaljátok őket, ha néha eltörik a mécses, és kedves szóval terelgessétek, tanítsátok őket iskolánk házirendjére, iskolánk szokásainkra.

Bizonyára mindenkinek van már kész terve az új tanévre. Milyen tartárgyból szeretne javítani, milyen szakkörbe járni. Kezdjétek el megvalósítani!

Váci Mihály költő szavait idézem most is:

„Nem elég jóra vágyni: a jót akarni kell!
És nem elég akarni: de tenni, tenni kell!”

Kívánok erre a tanévre mindenkinek céltudatosságot, lelkesedést, kitartó szorgalmat, jó egészséget, és sok emlékezetes sikert.

Kívánok szülőnek – diáknak - pedagógusnak nagyon sok erőt, türelmet, kitartást mindehhez!

Kívánok sok szép élményt a közös munkához, az új tanévhez!

A 2019/2020-as tanévet megnyitom!

 

Répásiné Hajnal Csilla
igazgató

 

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo