Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

A tanév során iskolánk részt vett egy a Nemzeti Tehetség Program keretében megvalósított projektben, melynek célja a tehetséges diákjaink készségfejlesztése volt. A Nyugat Kapuja Egyesület vezetésével a 8 hónapos pályázati idő alatt 15 kiválasztott tehetségpalánta dolgozott együtt pedagógusainkkal, önkéntesekkel és a diákok szüleivel.

A pályázat lényege egy több tudományágon átívelő interaktív társasjáték létrehozása, melynek megvalósításában az ötlet születésétől a játék fizikai megtervezésig olyan tehetséges fiatalok vettek részt, akik az adott tudományterületen jártassak vagy kimagasló eredményeket értek el.

A cél egy komplex, a gyermekek számára érdekes játék kidolgozása volt, mely számos tantárgyi ismeretet foglal magába, és amivel a saját korosztályukat tudják majd játékosan hozzásegíteni a műszaki-, a társadalomtudományi és művészeti ismeretek megszerzéséhez.

Az előkészítő foglalkozások után 8 alkalommal történt a tényleges játékfejlesztés és tesztelés, melyen a diákok nagyon jól érezték magukat.

1

2

 Jó hangulatban, kreatívan teltek a fejlesztő foglalkozások.

A játékfejlesztő foglalkozások mellett a diákok négy alkalommal vettek részt különböző tudományterületek megismerését célzó kirándulásokon, workshopokon

3

4

A múzeumpedagógiai foglalkozások mellett, új módszertanok megismerésére (Lego Serious Play) is lehetőség a pályázatban.

A kész társasjáték egyik példányát iskolánk is megkapta, amivel a jövő évtől már büszkén játszhatnak diákjaink.

Az NTP-ITKK-18-0018 Tudás-Tár játék a tanulásért című pályázat az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő finanszírozásában a Nemzeti Tehetség Program innovatív tanulási környezet kialakítását segítő hazai programok támogatása keretében valósult meg.

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo