szechenyi2020 kehop wide

A tanév során iskolánk részt vett egy a Nemzeti Tehetség Program keretében megvalósított projektben, melynek célja a tehetséges diákjaink készségfejlesztése volt. A Nyugat Kapuja Egyesület vezetésével a 8 hónapos pályázati idő alatt 15 kiválasztott tehetségpalánta dolgozott együtt pedagógusainkkal, önkéntesekkel és a diákok szüleivel.

A pályázat lényege egy több tudományágon átívelő interaktív társasjáték létrehozása, melynek megvalósításában az ötlet születésétől a játék fizikai megtervezésig olyan tehetséges fiatalok vettek részt, akik az adott tudományterületen jártassak vagy kimagasló eredményeket értek el.

A cél egy komplex, a gyermekek számára érdekes játék kidolgozása volt, mely számos tantárgyi ismeretet foglal magába, és amivel a saját korosztályukat tudják majd játékosan hozzásegíteni a műszaki-, a társadalomtudományi és művészeti ismeretek megszerzéséhez.

Az előkészítő foglalkozások után 8 alkalommal történt a tényleges játékfejlesztés és tesztelés, melyen a diákok nagyon jól érezték magukat.

Jó hangulatban, kreatívan teltek a fejlesztő foglalkozások.

A játékfejlesztő foglalkozások mellett a diákok négy alkalommal vettek részt különböző tudományterületek megismerését célzó kirándulásokon, workshopokon

A múzeumpedagógiai foglalkozások mellett, új módszertanok megismerésére (Lego Serious Play) is lehetőség a pályázatban.

A kész társasjáték egyik példányát iskolánk is megkapta, amivel a jövő évtől már büszkén játszhatnak diákjaink.

Az NTP-ITKK-18-0018 Tudás-Tár játék a tanulásért című pályázat az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő finanszírozásában a Nemzeti Tehetség Program innovatív tanulási környezet kialakítását segítő hazai programok támogatása keretében valósult meg.

dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo