Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

hatartalanul logo

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

nbt logo nagy

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Október óta minden hónapban ellátogattunk a váci iskola negyedikeseivel a Kör téri és a Váci úti oviba. Ezen az eseményen tanulóink kis csoportokban nem csak mesét olvastak, hanem fel is dolgozták a témát (pl. puzzle, képegyeztetés, találós kérdés, spontán beszélgetés során) az ovis kisgyerekekkel közösen. Nagyon sikeres volt ez a kezdeményezés, az ovisok mindig örömmel vettek részt a foglalkozásokon, a negyedikesek pedig élvezték, hogy ők lehetnek a kis tanítók!

Mielőtt mentünk az ovikba, előtte közösen hangosan olvastunk és megbeszéltük a negyedikesekkel, hogy hogyan szeretnénk feldolgozni a mesét! Ezáltal fejlesztettük a kifejező olvasást, a kommunikációt, a közös munkát, gondolkodást, kreativitást, és még sok más, hasznos készséget.

Zárásként az ovisoknak mesevetélkedőt rendeztünk a klasszikus mesékből pl. találós kérdések, párbeszédek kitalálása, bab- és lencseválogatás stb....

Minden ovis jutalomként egy érmet vihetett haza emlékül.

A kezdeti nehézségek ellenére, a végére nagyon belejöttünk a közös munkába, emellett mi is élveztük az ovisokkal együtt töltött időt! 

 

Dányi- Hegyi Diána
osztályfőnök

 


01

03 02

 

 

 

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo