szechenyi2020 kehop wide

Bende Nórával, iskolánk egyik büszkeségével az ÍRóka újságíró szakkör tagjai készítettek egy rövid interjút.

Í:  Hány éves korod óta sakkozol?

N:  Hét éves korom óta tanulok sakkozni.

Í: Miért kezdtél el játszani?

N: Az iskolában sakkórán Neubauer Tamás bácsitól tanultam meg sakkozni. Nagyon megszerettem, mert nagyon jól és érdekesen tanította.

Í: Mikor és milyen volt az első versenyed?

N: Első osztály végén volt az első sakkversenyem. A lányok közül a második helyezést hoztam el.

Í: Melyik a kedvenc bábud?

N: A sötét vezér a kedvenc bábum.

Í: Ki készített fel a versenyekre?

N: Neubauer Tamás bácsi és Jáchym Dorina, akihez másodikos korom óta járok sakk szakkörre. Szeptembertől van egy új sakkedzőm is, akit Samu Ferencnek hívnak. A családtagjaimmal is szoktam játszani, de mostanában mindig én győzök.

Í: Mennyi ideig tervezel sakkozni?

N: Szerintem a sakk mindig az életem része lesz.

Í: Milyen szokásaid vannak meccs előtt?

N: Kiszellőztetem a fejem, megnyugtatom magam és átgondolom a taktikákat.

Í: Mi volt a legnagyobb győzelmed?

N: Sakk Egyéni Országos Olimpián 11. helyezés, illetve Sakk Csapat Országos Olimpián 6. helyezést értem el. Igaz nem sakk, de a Városi német szépkiejtési verseny 3. helyére is büszke vagyok.

Í: Gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez! Hallottunk róla, hogy az iskola színjátszó csoportjának is aktív tagja voltál. Mennyi időd jut manapság erre?

N: Másodikban kezdtem a színjátszást a Vadvirágokban. Főszerepeket játszottam, mégis tavaly sajnos abba kellett hagynom, mert nem maradt rá időm a tanulás és a sakkal járó elfoglaltságok miatt.

dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo